Precyzyjny druk 3D

Drukujemy za pomocą kilku urządzeń opartych o technologie FDM (budowanie elementu poprzez nakładanie na siebie cienkich warstw plastiku). Nasze drukarki posiadają dwie dysze (ekstrudery) dzięki czemu nasze wydruki mogą być kolorowe.

Kolejną zaletą drukarek z dwoma ekstruderami jest jakość drukowanych obiektów. Przy większości modeli 3D wymaganym jest użycie materiału podporowego, którego usunięcie mechaniczne pozostawia skazy i rysy. W przypadku naszych drukarek to nie problem, materiał podporowy używany przez nasze drukarki jest rozpuszczalny w wodzie.

Wyślij nam projekt a my wycenimy go w 24h​

pole robocze

Duże pole robocze

Drukujemy modele o dużych gabarytach 330 x 240 x 300 mm lub 420mm x 297mm x 210mm

Slide Three

precyzja

Dokładność naszych wydruków sięgająca nawet 2,5 mikrona

Slide Three - kopiuj

szybkość

Nasz duży park maszynowy zapewnia szybką realizacje zamówień

Slide Three - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Filamenty

fiberlogy logo

Drukujemy z każdego rodzaju materiału i tylko od renomowanych firm

Slide Three - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Kolorowy druk 3d

Dzięki podwójnym dyszą możemy drukować w dwóch kolorach jednocześnie

Slide Three - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Post-processing

Używamy najlepszych narzędzi aby dopracować wydruk

Slide Three - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj - kopiuj

MALOWANIE

Nadajemy wydrukom kolory

previous arrow
next arrow

Park Maszynowy SMK3D

       Nasz Park Maszynowy składa się z 6-ciu drukarek 3D. Dzięki czemu możemy sprostać największym zleceniom np. w ciągu 2 tygodni wydrukowaliśmy dla pewnego producenta pralek 10 tys. elementów, a dla pewnej firmy z branży IT 100 dużo większych elementów w ciągu 2 dni.

Drukarki 3D:
– dwie BCN SigmaX R19
– Ultimaker S5
– dwie Ultimaker 3
– Ultimaker 2+

BCN3D SigmaX R19

Drukarka hiszpańskiego producenta, wielokrotnie uznawana za najlepszą drukarkę 3D z podwójnym ekstruderem na rynku. Sigmax wyróżnia się autorskim systemem dwóch niezależnych ekstruderów IDEX. CN3D Sigmax posiada szklaną platformę roboczą o wymiarach 420mm x 297mm x 210mm, która idealnie nadaje się do zastosowania z systemem IDEX poprzez drukowanie nawet dwóch modeli jednocześnie.

BCN3D Sigmax R19

Dwukrotnie większa produktywność z jednego urządzenia

Dzięki systemowi IDEX BCN3D Sigmax R19 oferuje dwa nowe, bardzo wydajne tryby drukowania.

BCN3D Sigmax - podwójny ekstruder IDEX

Podwójna prędkość druku 3D

 • BCN3D Sigmax R19 to najnowsza odsłona niezawodnej i łatwej w obsłudze, desktopowej drukarki 3D z systemem dwóch niezależnych ekstruderów (IDEX), która umożliwia druk 3D w wysokiej rozdzielczości – z zastosowaniem wielu materiałów.
 • Drukarki BCN3D korzystają z systemu IDEX, który umożliwia każdej z dwóch głowic drukujących działanie całkowicie oddzielnie od siebie. Dwie niezależne głowice umożliwiają między innymi druk w trybach duplikacji i odbicia lustrzanego a ich efektem jest znaczne skrócenie czasu projektowania i produkcji.
 • Unikalny system dwóch niezależnych ekstruderów IDEX pozwala drukować jednocześnie z dwóch różnych materiałów lub kolorów, zapewniając jednocześnie najlepszą jakość wykończenie powierzchni.

Podczas gdy jedna głowica drukuje, druga – bezczynna pozostaje zaparkowana, co zapobiega kapaniu stopionego plastiku na wydruk.

Tryb duplikacji

 • Umożliwia drukowanie dwóch identycznych modeli z użyciem obu głowic w efekcie czego zyskujemy podwójną wydajność. Tym samym uzyskujemy dwukrotnie wyższą wydajność niż w przypadku standardowych drukarek jednogłowicowych.

Odtwarzacz video

00:02
 
00:03

Tryb lustra

 • Umożliwia drukowanie dwóch modeli jednocześnie w odbiciu lustrzanym dzięki czemu skrócony jest nie tylko czas druku ale również samego projektowania.

Odtwarzacz video

00:00
 
00:06

Niezrównana wydajność

 • W drukarce BCN3D Sigmax zastosowano hotendy ulepszone i wyproduktowane przez e3D oraz ekstruder Bondtech – globalnych specjalistów.
 • Ekstruder pobierając materiał ze szpuli, przepuszcza go przez czujnik, który zatrzyma aktualny wydruk w przypadku wyczerpania materiału. Następnie filament trafia do hotendu e3D, gdzie jest topiony i z najwyższą precyzją osadzany kolejno warstwa po warstwie.
 • Mechaniczny czujnik końca filamentu w porę zaalarmuje użytkownika jeśli skończy się materiał na szpuli, wydruk zostanie zapauzowany a następnie uruchomiony ponownie w momencie załadowania nowego materiału. Mechaniczne czujniki gwarantują pełną niezawodność i utrzymanie ciągłości druku – nawet przy dużych i wielogodzinnych wydrukach 3D – bez względu na rodzaj i kolor używanego włókna.

Wymienne hotendy

BCN3D wymienne hotendy
 • Nowe hotendy Sigmax zostały starannie przeprojektowane przez e3D™, aby zapewnić najbardziej płynne i niezawodne wytłaczanie niż kiedykolwiek wcześniej. W zależności od potrzeb i specyfiki danego modelu – dostępne są hotendy z dyszami o średnicach 0.3mm, 0.4mm (standard), 0.5mm utwardzany, 0.6mm, 0.8mm i 1mm.
 • Hotendy od e3D ze względu na unikalną konstrukcję cechują się zdecydowanie wyższą stabilnością teperaturową dzięki czemu możemy cieszyć się wyższą precyzją oraz zredukowaną ilością artefaktów wizualnych na wydruku.

Ekstruder Bondtech

BCN3D Ekstruder Bondtech

 • Ekstrudery w drukarkach Sigmax R19 są wyposażone w zaawansowane, podwójne napędy firmy Bondtech ™, które zapewniają większą kontrolę nad podawaniem materiału, ostrzejsze szczegóły i doskonałą wydajność, bez względu na zastosowany filament.

Dotykowy wyświetlacz

BCN3D wyświetlacz dotykowy

 • Drukarka 3D BCN3D Sigmax posiada kolorowy ekran dotykowy za pomocą którego wykonywana jest cała obsługa urządzenia. Atrakcyjny i intuicyjny interfejs jest w wyposażony w zaawansowane funkcje, oraz kreatory które prowadzą użytkownika krok po kroku przez procesy kalibracji, druku i konserwacji.
 

Pole robocze 420mm x 297mm x 210mm

BCN3D pole robocze drukarki 3D

 • BCN3D Sigmax posiada szklaną platformę roboczą o wymiarach 420mm x 297mm x 210mm, które idealnie nadają się do zastosowania z systemem IDEX poprzez drukowanie nawet dwóch modeli jednocześnie.
 • Obszerna komora robocza pozwala na umieszczenie filamentów wewnątrz drukarki aczkolwiek istnieje również możliwość zamontowania dodatkowych uchwytów na obudowie, które pozwolą na zastosowanie szpul 2 i 4kg.
 • Wnętrze drukarki jest oświetlone diodami LED dzięki czemu mamy stały podgląd na przebieg procesu druku 3D. Szklana platforma robocza posiada mocowania magnetyczne które umożliwiają jej wyjęcie z drukarki w zaledwie kilka sekund.

Czujnik końca filamentu

BCN3D Sigmax czujnik końca filamentu
 • Mechaniczny czujnik końca filamentu w porę zaalarmuje użytkownika jeśli skończy się materiał na szpuli, wydruk zostanie zapauzowany a następnie uruchomiony ponownie w momencie załadowania nowego materiału. Mechaniczne czujniki gwarantują pełną niezawodność i utrzymanie ciągłości druku – nawet przy dużych i wielogodzinnych wydrukach 3D – bez względu na rodzaj i kolor używanego włókna.

Dedykowane Filamenty BCN3D

 • Filamenty BCN3D zostały opracowane w celu zapewnienia najwyższej jakości druku, zapewniają znakomite wyniki dla drukarek Sigmax oraz Sigmax.
 • Drukarki BCN3D Sigmax i Sigmax obsługują materiały: PLA, ABS, PET-G, TPU, Nylon, PVA (wodorozpuszczalny filament podporowy), kompozyty z domieszkami włókien szklanych, carbonu, drewna oraz metali. Dzięki otwartej polityce materiałowej możesz stosować również filamenty dowolnych innych producentów.

Wysoka jakość wykończenia

 • Drukarki 3D BCN3D cechują się niebywałą jakością wykończenia powierzchni oraz wiernym odwzorowaniem detali. Głowice pracujące w systemie IDEX posiadają karetki czyszczące dysze dzięki czemu wydruki dwukolorowe i dwumateriałowe są idealnie czyste a kolory nie mieszają się.

Oprogramowanie BCN3D Cura

 • BCN3D Cura – najlepsze narzędzie do przygotowania modeli dla najbardziej wszechstronnej drukarki 3D

W zestawie z drukarką dołączne jest oprogramowanie Cura w wersji przygotowanej przez BCN3D, które obsługuje proces przygotowania modeli do druku 3D. Program konwertuje cyfrowy model 3D na zestaw instrukcji zrozumiałych dla drukarki 3D. Ten złożony proces został starannie zoptymalizowany i przetestowany pod kątem współpracy z drukarkami BCN3D w rezultacie czego użytkownik cieszy się bezbłędnymi i niezawodnymi drukiem 3D. BCN3D Cura z łatwością korzysta ze wszystkich zalet systemu IDEX: oprócz kluczowych funkcji tj. duplikacji i lustra – możliwe jest łączenie modeli wielomateriałowych, generowanie struktur podporowych, a nawet skracanie czasu drukowania poprzez zastosowanie hotendów z różnymi rozmiarami dysz podczas jednoczesnego drukowania.

Ultimaker S5

Najlepsza desktopowa drukarka 3D na rynku z dużym polem roboczym 330 x 240 x 300 mm. Wydruki są dokładne, powtarzalne i wysokiej jakości. Samopoziomujący stół, kompatybilne oprogramowanie, niezawodny dwugłowicowy ekstruder, zamknięta komora robocza, kamera, łączność WiFi i dotykowy wyświetlacz. Wszystko przemyślane tak by praca z tym urządzeniem była prosta, łatwa i przyjemna. Ultimaker S5 to nie tylko większy stół roboczy w porównaniu do Ultimaker 3, to zupełnie nowa elektronika, cichsza praca, lepsza kontrola temperatury, zwiększona wydajność i konfort.

DRUKARKA Ultimaker S5
Technologia pracyFDM (Fused Deposition Modeling)
Głowica drukującaPodwójny ekstruder z unikalnym systemem unoszenia dyszy i wymiennymi modułami drukującymi (Print Core)
Objętość drukowaniaXYZ: 330 x 240 x 300 mm
Lewa lub prawa dysza, lub obie jednocześnie)
Średnica filamentu2,85 mm
Wysokość warstwyDysza 0,25 mm: 150 – 60 mikronów
Dysza 0,4 mm: 200 – 20 mikronów
Dysza 0,8 mm: 600 – 20 mikronów
Dokładność pozycjonowania X/Y/Z6,9 / 6,9 / 2,5 mikrona
Wydajność drukowania< 24 mm3/s
Platforma drukowaniaSzklana podgrzewana, Aluminiowa podgrzewana
Temperatura platformy20°C – 140°C
Poziomowanie stołuSystem aktywny, automatyczny lub poziomowanie ręczne
Obsługiwane materiałyPLA, Tough PLA, Nylon, ABS, CPE, CPE+, PC, TPU95A, PP, PVA, Breakaway oraz materiały firm trzecich
Średnica dyszy0,25 / 0,4 / 0,8 mm
Temperatura dyszy180°C – 280°C
Czas nagrzewania dyszy< 2 min.
Czas nagrzewania platformy< 4 min. (od 20°C do 60°C)
Poziom hałasu50 dBA
Pobór mocy500 W
Rozpoznawanie materiałuAutomatyczne – skaner NFC
ŁącznośćWiFi, Ethernet (LAN), USB
SterowanieKolorowy panel dotykowy 4,7 cala (11,9 cm)
MonitorowanieWbudowana kamera
WYMIARY
Wymiary zewnętrzne495 x 457 x 520 mm
Wymiary zewnętrzne
z rurką bowdena i uchwytem na filament
495 x 585 x 780 mm
Waga netto20,6 kg
Waga transportowa29 kg
Wymiary transportowe650 x 600 x 700 mm
WARUNKI ŚRODOWISKOWE
Warunki pracy15°C – 32°C, 10% – 90% RH bez kondensacji
warunki dla materiałów mogą być inne
Warunki przechowywania0°C – 32°C
OPROGRAMOWANIE
Oprogramowanie zalecaneCura – oficjalne, darmowe oprogramowanie Ultimaker.
Cura Connect – oprogramowanie do zarządzania sieciowego, część Ultimaker Cura.
Obsługiwane systemy operacyjneMac OS X, Windows, Linux
PluginySolidWorks, Siemens NX
Obsługiwane typy plikówUltimaker Cura: STL, OBJ, X3D, 3MF, BMP, GIF, JPG, PNG
Formaty drukowania: G, GCODE, GCODE.gz, UPF

Ultimaker 3

Pierwsza desktopowa drukarka 3D z serii Ultimakera, która posiada dwa ekstrudery. Pole robocze 215 x 215 x 200 mm. Wydruki są dokładne, powtarzalne i wysokiej jakości. Samopoziomujący stół, kompatybilne oprogramowanie, niezawodny dwugłowicowy ekstruder,  kamera i  wyświetlacz. Praca z tym urządzeniem jest prosta, łatwa i przyjemna.

DRUKARKA Ultimaker 3
Technologia pracyFDM (Fused Deposition Modeling)
Głowica drukującaPodwójny ekstruder z unikalnym systemem unoszenia dyszy i wymiennymi modułami drukującymi (Print Core)
Obszar drukowaniaLewa dysza: 215 x 215 x 200 mm
Prawa dysza: 215 x 215 x 200 mm
Dwie dysze jednocześnie: 197 x 215 x 200 mm
Średnica filamentu2,85 mm
Wysokość warstwyDysza 0,4 mm: 20 – 200 mikronów
Dokładność pozycjonowania X/Y/Z12,5 / 12,5 / 2,5 mikrona
Prędkość podróżna głowicy30 – 300 mm/s
Wydajność drukowaniaDysza 0,4 mm: do 16 mm3/s
Platforma drukowaniaSzklana, podgrzewana
Temperatura platformy20°C – 100°C
Poziomowanie stołuSystem aktywny, automatyczny
Obsługiwane materiałyNylon, PLA, ABS, CPE, PVA
Średnica dyszy0,4 mm
Temperatura dyszy180°C – 280°C
Czas nagrzewania dyszy< 2 min.
Czas nagrzewania platformy< 4 min. (od 20°C do 60°C)
Poziom hałasu50 dBA
Rozpoznawanie materiałuSkaner NFC
ŁącznośćWiFi, Ethernet, USB
MonitorowanieWbudowana kamera
WYMIARY
Wymiary zewnętrzne342 x 380 x 389 mm
Wymiary zewnętrzne (z rurką bowdena i uchwytem na filament)342 x 505 x 588 mm
Waga netto10,6 kg
Waga wysyłkowa15,5 kg
Wymiary wysyłkowe390 x 400 x 565 mm
ZASILANIE
ZasilaczAC 100 – 240 V
4A, 50 – 60Hz
max. 221 W.
DrukarkaDC 24 V
9,2 A
WARUNKI ŚRODOWISKOWE
Warunki pracy15°C – 32°C, 10% – 90% RH bez kondensacji
warunki dla materiałów mogą być inne
Warunki przechowywania0°C – 32°C
OPROGRAMOWANIE
Oprogramowanie zalecaneCura – oficjalne oprogramowanie Ultimaker. Darmowe.
Obsługiwane systemy operacyjneMac OS X, Windows, Linux
Obsługiwane typy plikówSTL, OBJ, 3MF

Ultimaker 2+

Niższa siostra Ultimaker 2+ Extended. Pole robocze 223 x 223 x 205 mm. Wydruki są dokładne, powtarzalne i wysokiej jakości. Kompatybilne oprogramowanie i niezawodny  ekstruder. To dzięki takim produktom Ultimaker jest liderem na rynku drukarek 3D.

DRUKARKA ULTIMAKER 2+
Technologia druku
Fused Filament Fabrication (FFF)
Głowica drukująca
Z wymiennymi dyszami
Wymiary drukowanych obiektów
223 x 223 x 205 mm
Średnica filamentu
2,85 mm
Wysokość warstwy
dysza 0,25 mm: 60 do 150 mikronów
dysza 0,4 mm: 20 do 200 mikronów
dysza 0,6 mm: 20 do 400 mikronów
dysza 0,8 mm: 20 do 600 mikronów
Dokładność pozycjonowania w osi X / Y / Z
12,5 / 12,5 / 5 mikronów
Prędkość podróżna głowicy
30 – 300 mm/s
Wydajność ekstrudowania
dysza 0,25 mm: do 8 mm3/s
dysza 0,4 mm: do 16 mm3/s
dysza 0,6 mm: do 23 mm3/s
dysza 0,8 mm: do 24 mm3/s
Platforma drukowania
Szklana płytka, podgrzewana (20°C – 100°C)
Obsługiwane materiały
PLA, ABS, CPE, Inne (Open Filament System*)
Średnica dyszy
0,25; 0,4; 0,6; 0,8 mm
Temperatura dyszy
180°C – 260°C
Temperatura platformy
50°C – 100°C
Czas nagrzewania dyszy
~ 1 min.
Czas nagrzewania platformy
< 4 min.
Średnia głośność podczas pracy
50 dBA
PołączenieDrukowanie niezależne z karty SD (w zestawie)
Poziomowanie platformy
Ręczne, wspomagane.
WYMIARY I WAGA
Wymiary (bez rurki bowdena i uchwytu na filament)357 x 342 x 388 mm
Wymiary (razem z rurką bowdena i uchwytem na filament)493 x 342 x 588 mm
Waga netto11,3 kg
Waga transportowa18,5 kg

KONTAKT